Ankara’da 20 meydanda ücretsiz internet hizmeti başladı

Ankara’da ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti, ilk olarak 20 meydanda vatandaşların kullanımına açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 30 Ocak 2020’de sosyal medya hesaplarından,  “En kısa zamanda kentimizin farklı noktalarında toplam 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet sağlamayı planlıyoruz” ifadesi ile duyurduğu internet hizmeti Ankara’nın merkez ve ilçelerinde yer alan 20 noktada internet erişimi sağladıklarını açıkladı.

TBMM Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ekmek alımını durdurdu

Yavaş, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. 20 meydanda ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti vermeye başladık ve sene sonuna kadar 10 milyon metrekarelik alana ulaşmayı planlıyoruz. Başkent’in geleceğini internet ağlarıyla örmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 1,4 milyon metrekarelik alanı kapsayan 20 meydanı internet erişimine açarken, “wifi.ankara.bel.tr” adresi üzerinden aktifleştirilen meydanlar tek tek gösterildi.

Sadece Ankaralıların değil yerli ve yabancı turistlerin de yararlanması için bu noktaların ulaşım bilgilerini içeren yol tariflerine de internet sayfasında yer verildi.

Yurttaşları hızlı, güvenli ve ücretsiz internetle buluşturan hizmet kapsamında devreye alınan ücretsiz 1. Etap Wİ-Fİ noktaları şöyle:

1- 512. Sokak İvedik

2- Adnan Yüksel Cad

3- Akyurt Cumhuriyet Meydanı

4- Batıkent Meydan(Gimsa Önü)

5- Elmadağ Kent Meydanı

6- Haymana Kent Meydanı

7- Kalecik Kent Meydanı

8- Polatlı Kent Meydanı

9- Şehit Salim Akgül

10- Ayaş Kent Meydanı

11- Bala Kent Meydanı

12- Beypazarı Atatürk Parkı

13- Çamlıdere Ali Semerkandi Türbesi

14- Güdül Kent Meydanı

15- Kahramankazan Kent Meydanı

16- Kızılcahamam (Soğuksu Gidişi)

17- Nallıhan Kent Meydanı

18- Şereflikoçhisar Ankara Caddesi

19- Evren Kent Meydanı

20- Ulus Meydanı

Merkez ve ilçe meydanlarına ücretsiz Wİ-Fİ uygulaması kapsamında kalan 15 noktada da kısa sürede internet erişimi sağlanacak.

wifi.ankara.bel.tr adresinden takip edilebilecek çalışmaların 2. etabında (FAZ2) ise başta park ve rekreasyon alanlarının bulunduğu 30 noktaya daha Wİ-Fİ bağlanarak vatandaşların kullanımına açılacak. Proje kapsamında Başkent’te yıl sonuna kadar kent genelinde meydan ve rekreasyon alanlarında toplam 65 noktada ücretsiz internet kullanılabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*